Ankara Logo Tasarımı

Ankara Logo Tasarım

Geçmişten günümüze dış görünüm hafızalarda kalıcı olan ilk intibayı oluşturan en önemli etkendir. İşletmeler için çok sayıda rakibin bulunduğu acımasız rekabet ortamında özellikle dijital dünyada yer alan web sitesi/e-ticaret sitenizin dış görünüme eşdeğer olan logo; bir işletmenin hedef kitlesine ilettiği en direkt ve önemli mesajı taşıyan, kimliğini yansıtan, ilk andan itibaren akılda kalıcı, sade, işletmeyi rakiplerinden ayıran, markayı, harf, sembol (görsel veya çizim) veya her ikisinin birden kullanıldığı özgün çizimlerdir.

Logo, İşletme kimliğini yansıttığı ve işletmenin mühürü niteliğinde olduğundan işletmenin imajından izler barındırmalıdır. Buradaki amaç; hedef kitlenin marka ile özdeşleşmesini ve markanın zihinlerde yer etmesini sağlamaktır. Logo tasarımı yapılırken; karmaşık olmayan ve etkili, özgün ve ayırt edici, renk kombinasyonları ve görseller, bütünleştirici çizgiler,  hedef kitleye ilettiği mesaj önemlidir.

Logo Çeşitleri;

  • İkonik logo: Sadece harf, rakam, sembollerle veya özel oluşturulmuş ikonlarla oluşturulan logolardır.
  • Yazısal logo: “logotype” da denilen sadece yazı karakterleri olarak oluşturulmuş logolardır.
  • Kombinasyon logo: hem ikonik hemde yazısal logoların birleşimiyle oluşturulan logolardır.
  • İlk Harf (initial) logo : Firma isminin ilk harfleriyle yapılan bir nevi İkonik logo çeşididir.
  • Tipografik logo: Yazılar üzerinde eğme, bükme, çevirme ve ekleme gibi değişik uygulamalar yaparak oluşturulan logo çeşitleridir.
  • Sans Serif Tırnaksız Logo: Zarif, basit ve güçlü, gözü yormayan, derli toplu, bir ifade yansıtan ve en çok tercih edilen logolardır.
  • Kaligrafik logo: Farklı çizimler ile süslü bir yapıya sahip ve El yazısı olarak oluşturulan logolardır.
  • Rakamsal logolar: Hedef kitlesine hitap edecek şekilde sadece rakamlardan tasarlanan logolardır.

İşletmeniz için tasarlanacak olan  logo dijital platformda yer alacak web sitesi/e-ticaret siteniz için de imza niteliği taşıyacağından size özel profesyonel tasarımlar için bizimle iletişime geçin.

Ankara’da Logo Tasarım Fiyatlarımız 2.000 TL’den başlamakta olup logo çeşidine göre değişmektedir.

Ankara mobil uyumlu web sitesi, e ticaret sitesi tasarımı işiniz için bize ulaşın.