Web Sitesi Yaptırırken Hosting (Barındırma Alanı) Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hayati Bir Konu.

İnternet dünyasında ürün veya hizmet satmak, bilgi paylaşımı, kendinizi ifade etmek gibi amaçlarla yer edinmek günümüzde önemli ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir.

Tüm dünyada kamu kurumları, özel sektör ve bireylerden oluşan milyarlarca kullanıcı dijital dünyada hostinglerde yerini almıştır. Hosting (barındırma) hizmeti veren çok sayıdaki firmanın, 7/24 teknik destek sağlayan, istikrarlı, dijital saldırılara (hacking) karşı güvenli, hızlı ve sağlam alt yapıya sahip olması oldukça önemlidir.

Web sitesi yaptırmak istediğiniz web tasarım firmasının, web sitenizi doğru hosting üzerinde dizayn etmesi, web sitenizin hızı, güvenliği ve devamlılığı için hayati öneme sahiptir. Bunun yanı sıra web sitenizin müstakil mi ya da toplu hosting (barındırma) alanında mı kurulacağı önemli bir husustur.  

Web site tasarımı yapan çoğu firma, fazla kar etmek adına toplu hosting kullanmaktadır. Web siteniz toplu hosting (barınma) alanında olduğu sürece web sitesi tasarım firmasına tamamen bağımlısınızdır.

Hizmette kusur, memnuniyetsizlik ve güven sorunu gibi anlaşmazlıklar nedeni ile web tasarım firması ile yolunuzu ayırmak istediğinizde alabileceğiniz tek şey sadece alan adınızdır (domain)  www.örnekalanadı.com  gibi. Çünkü web sitenizin bulunduğu hosting’de sizin web siteniz haricinde çok sayıda başka web siteleri bulunmaktadır. Bu web sitelerinin hepsine tek hosting şifresi ile girildiğinden hosting şifresini(yani web sitenizi) alamayacaksınız.

Başka bir web tasarım firması ile çalışmak istediğinizde yeni bir hosting alınması ve web sitenizin sıfırdan inşa edilmesi gerekecektir. Bu durumda web sitenize o güne kadar verilen emek, girilen içerik, resim, ürün video, verileriniz, google sıralaması olarak bilinen SEO (Arama Motoru Optimizasyonu- Search Engine Optimization) de dahil web sitenize ait her şey zayi olup gidecektir.

Peki, en sürdürülebilir ve güvenilir olan yol nedir?

Dünyanette web site tasarım firması uzmanları olarak, alt yapısıyla güçlü güvenilir hosting firmaları ile çalışmaktayız. Web sitenizi özel, müstakil hosting de(barındırma alanında) tasarladığımız için hostinge ait şifre size özel olacaktır. Başka bir web tasarım firması ile devam etmek istediğinizde ihtiyaç duyulan tüm şifrelerin sahibi olduğunuz için mevcut web sitenizle hiçbir veri kaybına uğramadan yolunuza devam edebileceksiniz.

dünyanette.com olarak yaptığımız tüm web sitelerini iş tesliminden sonra teknik destek vermeye ve SEO yapmaya devam etmekteyiz.

Yaptığımız nitelikli, amacına ulaşmış her web sitesi bizim referansımızdır….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir